Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
A kisebb baj, hogy abban a régiben Puskás Ferenc játszott, itt pedig csak a neve idézi a valódi focit.
„Rákosi elvtárs sem merte ezt megcsinálni. Ő is építtetett egy megalomán épületet, de két nagy különbség volt a mostani és az akkori stadion között. A kisebb baj, hogy abban a régiben Puskás Ferenc játszott, itt pedig csak a neve idézi a valódi focit.
A nagyobb baj, hogy a kommunista diktátor nem merte volna úgy felépíteni a Népstadiont, hogy az építésen keletkező nyereség közvetlenül az ő (papíron persze a gyerekkori barát gázmester) zsebében landoljon. A képeket még év elején készítettem az építkezésről, a lényeg a zászlón és a táblán van. A ZÁÉV Rt. nevű céget idén januárban papíron is a nevére vette (addig is tudni lehetett, hogy az ő érdekkörébe tartozik és sok közös projektjük is volt). A ma nagy csinnadrattával átadott jelkép haszna tehát közvetlenül Lőrinchez folyik be – tehát a miniszterelnök úrhoz személyesen.
A haszon pedig nem kicsi. Orbánék először egy 35 milliárdos stadionról mertek beszélni 2012-ben, aztán 2013-ban már a mai méretről volt szó, akkor csak 60-80 milliárdot vallottak be. Mára ez az összeg 200 milliárd lett (mindez azért, hogy a miniszterelnöknek ne kelljen Csányi repülőjére ülnie valamelyik következő BL döntőre). Ha csak 10 százalékos haszonnal számolunk (nem ennyi szokott lenni), a miniszterelnök akár 20 milliárdot keresett az ügyön (a pontos szám persze nehezen saccolható, hiszen más kivitelezők is voltak). A 200 milliárdot nehéz elképzelni, ha azt mondom, hogy MINDEN magyar 20 ezret fizetett bele, lesznek, akik szerint ez nem is sok. Ha azt mondom, hogy kétmilliárd guriga wc papírt lehetne venni a lekoszhadt kórházak mosdóiba, akkor már nem kevés. Vagy ha azt mondom, hogy a kormány százmillió forint alamizsnát adott kóbor ebek ellátására, és ez a stadion árának fél ezreléke, akkor is gyalázat További számításokat mindenki fantáziájára bízom.”